POMAGAMY PRZEDSIĘBIORSTWOM I KLIENTOM INDYWIDUALNYM WYJŚĆ Z KRYZYSU GOSPODARCZO-FINANSOWEGO

Kim jesteśmy?

Grupa Protektorzy to ogólnopolska sieć firm restrukturyzacyjnych i doradczych, zrzeszająca ponad 150 doświadczonych prawników, menadżerów, negocjatorów oraz doradców biznesowych i podatkowych. Połączyliśmy nasze kompetencje i stworzyliśmy zawód Protektora, by móc skutecznie wspierać konsumentów oraz przedsiębiorców borykających się z problemami gospodarczymi i finansowymi,
a także sądy i banki w sprawnym prowadzeniu postępowań restrukturyzacyjnych.

Wierzymy, że największą wartością każdej firmy są ludzie, dlatego cenimy współpracowników za to kim są, za ich wiedzę,
umiejętności i doświadczenie. Otwartość i szacunek dla indywidualności umożliwiają tworzenie otoczenia, w którym swobodnie dzielimy się swoją wiedzą i możemy w pełni wykorzystywać szansę na rozwój.

 

JAK DZIAŁAMY?

Jesteśmy jedną z pierwszych spółek w Polsce, która specjalizuje się w restrukturyzacji zarówno firm, kredytów, jak i budżetów domowych. Rozpoczęliśmy naszą działalność w 1998 roku, czyli jeszcze w chwili, gdy zawód doradca restrukturyzacyjny (powołany do życia dopiero 01.01.2016 r.) nie istniał, podobnie jak cała branża, która się dopiero kształtowała.  Specjalizujemy się w restrukturyzacji firm, wdrażamy plany naprawcze, pozyskujemy kapitał potrzebny na rozwój, wspieramy konsumentów – wykorzystujemy wszystkie możliwości, aby pomóc naszym klientom.

Wbrew panującemu przekonaniu, restrukturyzacja przedsiębiorstwa nie jest jednoznaczna ze sprzedażą firmy czy radykalną redukcją etatów. Zmiana struktury organizacji i umorzenie części zobowiązań to często jedyny skuteczny sposób na uniknięcie bankructwa, czy podniesienie konkurencyjności i efektywności. Odpowiednie zaplanowanie i przeprowadzenie takiego procesu decyduje o jego powodzeniu i dalszych losach firmy, czy instytucji.

Wiedza

Sytuacja naszych klientów bardzo często zależy od wielu czynników zewnętrznych, dlatego stale obserwujemy i analizujemy aktualny stan gospodarczo-polityczny w kraju, by mieć pełnię wiedzy na temat bieżących wydarzeń i móc proponować rozwiązania, które okażą się skuteczne w danych warunkach.

Umiejętności

Kilkaset przeprowadzonych procesów restrukturyzacyjnych podmiotów z bardzo różnych branż, spowodowało, że nasz kilkudziesięcioosobowy zespół dysponuje umiejętnościami pozwalającymi znaleźć rozwiązanie w nawet najtrudniejszej sytuacji.

Partnerstwo

Wzajemne zaufanie, otwartość i gotowość do współpracy to warunki konieczne do podjęcia skutecznych działań. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do relacji z naszymi klientami i otwieramy kolejne oddziały na terenie kraju, by każdy kto potrzebuje naszej pomocy, miał do nas jeszcze łatwiejszy dostęp.

Proponując wszelkie zmiany, zawsze kierujemy się dobrem klienta, a u podstaw podejmowanych przez nas kroków leży wiedza oraz umiejętności wynikające z naszego doświadczenia. Synergia tych wartości pozwala nam zapewniać wymierne korzyści zarówno dla naszych klientów, jak i partnerów biznesowych.

Sprawdź,
w czym możemy Ci pomóc

Masz kłopoty finansowe?
A może stoisz przed decyzją, jak przekształcić firmę, by osiągała większe zyski?
Służymy wsparciem w bardzo szerokim zakresie.

Ponzaj naszę ofertę

JAKIE MAMY KOMPETENCJE?

Protektorzy powstali w przeciwwadze do działalności windykatorów.
Naszą misją jest reprezentowanie dłużników.
Nasz zespół to:

Doradcy restrukturyzacyjni

Doradcy restrukturyzacyjni

Doradcy restrukturyzacyjni

To licencjonowani specjaliści opracowujący plany naprawcze, których wdrożenie ma na celu uzdrowienie sytuacji finansowej firmy. Doradca wspiera przedsiębiorcę w procesach zarządczych i negocjacyjnych, zapobiegając tym samym upadłości firmy.

 

Prawnicy

Prawnicy

Prawnicy

Służą swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem w dążeniach do zawieszenia postępowania egzekucyjnego. Dopiero wówczas możliwe jest zrealizowanie układu z wierzycielami i podjęcie kolejnych działań mających na celu poprawę sytuacji firmy.

Biegli rewidenci

Biegli rewidenci

Biegli rewidenci

Inaczej nazywani audytorami, bo to właśnie do ich obowiązków należy przeprowadzenie audytu (rewizji finansowej) firmy. Na podstawie zebranych informacji opracowujemy plan naprawczy i określamy termin jego realizacji.

Doradcy podatkowi

Doradcy podatkowi

Doradcy podatkowi

Dzięki doskonałej znajomości prawa oraz doświadczeniu, nasi doradcy podatkowi są w stanie bardzo sprawnie przeprowadzić analizę finansową firmy, wyszczególnić możliwe do zredukowania koszty i podpowiedzieć rozwiązania optymalizacyjne.

Mediatorzy

Mediatorzy

Mediatorzy

Nieocenieni specjaliści. To dzięki ich umiejętnościom negocjacyjnym udaje się przekonać wierzycieli do zawieszenia egzekucji i przystania na proponowany układ. To doświadczeni fachowcy, którzy wiedzą jak rozwiązać nawet najtrudniejszy spór.

Doradcy inwestycyjni

Doradcy inwestycyjni

Doradcy inwestycyjni

Po zbadaniu możliwości, potrzeb i celów klienta oraz określeniu jego poziomu akceptacji ryzyka – opracowują indywidualną strategię inwestycyjną i rekomendują najlepsze w danych warunkach inwestycje.

DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU

Protektorzy powstali w przeciwwadze do działalności windykatorów.
Naszą misją jest reprezentowanie dłużników.

Jesteś prawnikiem, doradcą restrukturyzacyjnym, doradcą finansowym, menadżerem?
Masz doświadczenie w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw lub prawa upadłościowego?

Zostań protektorem